APS OPOLANKA - strona nieoficjalna

Najnowszy film

soku baci vira

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Turniej Kinder+Sport

• autor: aps2011, 2015-05-25 10:42

Finały wojewódzkie KINDER + SPORT...

NASZA "DWÓJKA SIATKARSKA" MISTRZEM WOJEWÓDZTWA !

W ostatnią sobotę (23.05.2015r.) w hali sportowej GCSiR w Paczkowie odbyły się finały wojewódzkie turnieju Kinder + Sport drużyn żeńskich. Opolankę reprezentowało siedem zespołów, które kilka tygodni wcześniej, startując w półfinałowych rozgrywkach w Strzelcach Opolskich, uzyskały prawo gry w finałowym turnieju.

W Paczkowie poziom umiejętności poszczególnych drużyn był jednak zdecydowanie wyższy, a zawodniczki prezentowały dużo lepsze umiejętności w zakresie techniki, taktyki oraz niewątpliwie również świadomości siatkarskiej. Niestety, nie wszystkie nasze zespoły potrafiły dostosować się do tego poziomu, często przegrywając swoje mecze w sferze mentalnej, bo mimo wszystko posiadane umiejętności techniczne predysponowały je zdecydowanie do lepszej i bardziej skutecznej gry. Stres i  gra o stawkę przytłoczyły nasze dziewczyny, aczkolwiek miejmy nadzieję, że będzie to dla nich kolejny krok w nauce siatkarskiego rzemiosła  i zaprocentuje w przyszłości.

Jedynym naszym zespołem, który stanął na wysokości zadania i okazał się rewelacją rozgrywek w swojej kategorii, deklasując po kolei wszystkie drużyny, była nasza "dwójka siatkarska"  czyli Martyna Lubowicz i Angelika Gawlik.  Koncertowa gra w każdym aspekcie siatkarskim, nie pozwoliła pozostałym drużynom zagrozić im w awansie do turnieju finałowego w Krakowie - traktowanego jako Mistrzostwa Polski i tym samym początek lipca spędzą one na podwawelskich boiskach.

Wielkie GRATULACJE!!!

Klasyfikacja najlepszych drużyn:

DWÓJKI SIATKARSKIE

1. OPOLE
2. KOMPRACHCICE
3. PACZKÓW

TRÓJKI SIATKARSKIE

1. KOMPRACHCICE
2. KĘDZIERZYN-KOŹLE
3. KĘDZIERZYN-KOŹLE
4. OPOLE

CZWÓRKI SIATKARSKIE

1. KLUCZBORK
2. KĘDZIERZYN-KOŹLE
3. NYSA

Awans do Mistrzostw Polski uzyskały trzy najlepsze drużyny poszczególnych kategorii.

Autor: Treść:pozostało znaków:

pon.